ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ Π.Μ.Σ. "ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΑΓΩΓΗ" [ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2024-25]

Το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) προκηρύσσει πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την εισαγωγή έως σαράντα (40) φοιτητών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο: «Θρησκευτική Εκπαίδευση και Αγωγή», κατά το ακαδημαϊκό έτος 2024-25, σύμφωνα με τις διατάξεις της κείμενης νομοθεσίας.

Το Π.Μ.Σ. «Θρησκευτική Εκπαίδευση και Αγωγή» ανήκει στο πεδίο των Επιστημών της Αγωγής και χορηγεί Παιδαγωγική και Διδακτική Επάρκεια στους αποφοίτους του, σύμφωνα με την εκάστοτε ισχύουσα νομοθεσία.

Στο πλαίσιο της λειτουργίας του Προγράμματος προβλέπεται καταβολή μεταπτυχιακών τελών φοίτησης.

Η υποβολή των αιτήσεων των υποψηφίων μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά γίνεται από 20 Μαΐου μέχρι και 31 Ιουλίου 31 Αυγούστου 2024 (παράταση) αποκλειστικά ηλεκτρονικά μέσω της ιστοσελίδας του ΕΚΠΑ: https://eprotocol.uoa.gr. Aναλυτικές οδηγίες για την προετοιμασία και την αποστολή του φακέλου της υποψηφιότητάς σας είναι διαθέσιμες στην προκήρυξη.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ - Πρόσκληση ενδιαφέροντος για την εισαγωγή φοιτητριών/τών στο Π.Μ.Σ. "Θρησκευτική Εκπαίδευση και Αγωγή" κατά το ακαδημαϊκό έτος 2024-25.

Πληροφορίες: reledu@soctheol.uoa.gr